Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդին հայտարարել է, որ հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, որի ընթացքում քննարկվել են Ուկրաինայում տեղի ունեցող վերջին զարգացումները։
«Ես շատ լավ և մանրամասն զրույց ունեցա իմ ընկեր Պուտինի հետ։ Ես շնորհակալություն հայտնեցի նրան Ուկրաինայում տեղի ունեցող վերջին զարգացումներով կիսվելու համար», - գրել է Մոդին X-ի իր էջում։
Հնդկաստանի վարչապետը նշել է, որ զրույցի ընթացքում քննարկվել է երկկողմ օրակարգի առաջընթացը և վերահաստատվել Ռուսաստան-Հնդկաստան հատուկ և արտոնյալ ռազմավարական գործընկերության հետագա խորացման հանձնառությունը։
«Ես անհամբեր սպասում եմ այս տարեվերջին Հնդկաստանում հյուրընկալել նախագահ Պուտինին», - հավելել է Մոդին։

Putin and Modi discussed the latest developments in Ukraine
Indian Prime Minister Narendra Modi announced that he had a telephone conversation with Russian President Vladimir Putin, during which the latest developments in Ukraine were discussed.
"I had an excellent and detailed conversation with my friend Putin. I thanked him for sharing the latest developments in Ukraine," Modi wrote on his X page.
The Indian Prime Minister noted that during the conversation, progress on the bilateral agenda was discussed, and the commitment further to deepen the Russia-India special and privileged strategic partnership was reaffirmed.