Տարանցիկ ուղին ժամանակի ընթացքում կներառի երկաթուղի, նավթի և գազի խողովակաշարեր. The Guardian
Բրիտանական հեղինակավոր The Guardian պարբերականը ևս անդրադարձել է այսօր Վաշինգտոնում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի միջնորդությամբ տեղի ունենալիք Փաշինյան- Ալիև հանդիպմանը և կնքվող հնարավոր համաձայնագրերին։
Ըստ պարբերականի՝ ակնկալվում է, որ տարանցիկ միջանցքը, ի վերջո, կներառի երկաթուղի, նավթի և գազի խողովակաշարեր, ինչպես նաև օպտիկամանրաթելային գծեր, որոնք թույլ կտան տեղափոխել ապրանքներ և, ի վերջո, մարդկանց:
Հաղորդվում է նաև, որ, ըստ համաձայնագրի, դրա կառուցման գումարը չի տրամադրվելու ԱՄՆ-ի կողմից, դրա փոխարեն մասնավոր կորպորացիաներին թույլ կտրվի ներդրումներ կատարել։

The transit route will eventually include a railway, oil, and gas pipelines. The Guardian
The British newspaper The Guardian also reported on the meeting to be held today and the possible agreements to be signed.
According to the newspaper, the transit corridor is expected to eventually include a railway, oil and gas pipelines, as well as fiber optic lines, which will allow the transport of goods and, ultimately, people.
It is also reported that, according to the agreement, the money for its construction will not be provided by the United States. Still, instead, private corporations will be allowed to invest.