ԱՄՆ-ն 50 միլիոն դոլար պարգև է խոստացել Վենեսուելայի նախագահի ձերբակալմանն օժանդակելու համար
ԱՄՆ-ն խոստացել է 50 միլիոն դոլար պարգև՝ Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի ձերբակալմանն օժանդակելու համար։
ԱՄՆ-ի գլխավոր դատախազ Պեմ Բոնդիի խոսքով՝ Մադուրոն ներգրավված է օտարերկրյա ահաբեկչական կազմակերպություններին և մահաբեր թմրանյութեր ու բռնություն է տարածում Միացյալ Նահանգների տարածքում։
«Այս պահի դրությամբ թմրանյութերի դեմ պայքարի վարչությունը առգրավել է Մադուրոյի և նրա համագործակիցների հետ կապված 30 տոննա կոկաին, ինչպես նաև մոտ յոթ տոննա, որը ուղղակիորեն կապ ունի հենց Մադուրոյի հետ։ Այս թմրանյութերի մատակարարումը վտանգավոր կարտելների եկամտի հիմնական աղբյուրն է, որոնք գործում են Վենեսուելայում և Մեքսիկայում», - նշել է նա։

US announces $50 million reward for information leading to the arrest of the Venezuelan president
The United States has announced a “historic” $50 million reward for information leading to the capture of Venezuelan President Nicolas Maduro.
According to US Attorney General Pam Bondi, Maduro has engaged foreign terrorist organizations and is spreading deadly drugs and violence in the United States.
“To date, the Drug Enforcement Administration has seized 30 tons of cocaine linked to Maduro and his associates, as well as approximately seven tons directly linked to Maduro himself. The supply of these drugs is a major source of income for dangerous cartels operating in Venezuela and Mexico,” she noted.