Հնդկական նավթավերամշակող ընկերությունները սպասում են կառավարությանը
Հնդկական նավթավերամշակող ընկերությունները կառավարությունից հրահանգների են սպասում հնդկական ապրանքների համար 25 տոկոս լրացուցիչ մաքսատուրքեր սահմանելու՝ ԱՄՆ-ի որոշումից հետո, հաղորդում է Reuters-ը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրները:
Նոր միջոցները պատասխան են դարձել ռուսական նավթի շարունակական ներմուծմանը։ Վաշինգտոնն արդեն սակագներ է կիրառել Նյու Դելիի հետ առևտրային դեֆիցիտը նվազեցնելու համար, սակայն ներկայիս միջոցառումներն ուղղակիորեն կապված են Մոսկվայի հետ Հնդկաստանի էներգետիկ համագործակցության հետ:
Պետական նավթավերամշակման գործարանները դադարեցրել են մատակարարումները, մինչդեռ մասնավոր խաղացողները՝ Reliance Industries - ը, Nayara Energy-ն և HPCL Mittal Energy-ն, շարունակում են գնումները: Հնդկաստանում մասնավոր նավթային ընկերության ներկայացուցիչը հայտարարել է.

Indian oil refiners await the government
Indian refiners are awaiting government orders to impose an additional 25 percent tariff on Indian goods, Reuters reported, citing sources.
The new measures are in response to continued imports of Russian oil. Washington has already imposed tariffs to reduce its trade deficit with New Delhi, but the current measures are directly linked to India's energy cooperation with Moscow.
State-owned refineries have halted supplies, while private players Reliance Industries, Nayara Energy, and HPCL Mittal Energy continue to make purchases. A representative of a private oil company in India said: