Վրաստանի երրորդ նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին հայտարարել է, որ Վաշինգտոնում վաղը տեղի է ունենում ամենակարևոր պատմական իրադարձությունը։
«Վաշինգտոնում վաղը տեղի է ունենում ամենակարևոր պատմական իրադարձությունը։ Հայաստանը և Ադրբեջանը Դոնալդ Թրամփի միջնորդությամբ ստորագրում են խաղաղության պայմանագիր։ Ալիևն ու Փաշինյանը որոշ ժամանակ է՝ բանակցություններ են վարում, սակայն ամեն ինչ արագացավ ԱՄՆ նախագահի միջամտությունից հետո։
Այս օրը կմնա որպես Կովկասի՝ Ռուսաստանի ճիրաններից ազատագրման ամսաթիվ համաշխարհային պատմության մեջ։ Ռուսաստանը արդեն պաշտոնապես կորցնում է գերիշխանությունը Հարավային Կովկասի երեք երկրներից երկուսի նկատմամբ և դեռ պահպանում է վերահսկողությունը Վրաստանի վրա՝ Քոցբանդիի միջոցով, սակայն այդ վերահսկողությունը վաղուց արդեն միայն ձևական է»։

В Вашингтоне завтра состоится самое важное историческое событие — Саакашвили
Третий президент Грузии Михаил Саакашвили заявил, что завтра в Вашингтоне произойдет самое важное историческое событие.
«Завтра в Вашингтоне будет подписан мирный договор между Арменией и Азербайджаном при посредничестве Дональда Трампа. Алиев и Пашинян ведут переговоры уже некоторое время, но все ускорилось после вмешательства президента США.
Этот день войдет в мировую историю как дата освобождения Кавказа из-под влияния России. Россия официально теряет верховенство над двумя из трех стран Южного Кавказа и еще сохраняет контроль над Грузией через Кобахидце, однако этот контроль давно носит формальный характер», — отметил Саакашвили.