ԵՄ-ը պատժամիջոցներ են պատրաստում Չինաստանի դեմ. Politico
Եվրամիությունը պատրաստվում է Չինաստանի դեմ պատժամիջոցներ սահմանմանել, քանի որ Պեկինն աջակցում է Ուկրաինա ռուսական ներխուժմանը. հայտնել է Politico պարբերականը։
Պարբերականի տեղեկություններով՝ ԵՄ-ն սկսել է քննարկել պատժամիջոցներն այն բանից հետո, երբ Reuters գործակալությունը հուլիսին հետաքննություն էր սկսել սառնարանային կայանքների անվան տակ դրոնների համար չինական շարժիչների մատակարարման վերաբերյալ:
15 երկիր պահանջներ են ներկայացրել Պեկինին, սակայն չինական իշխանությունները կամ հերքել են իրենց մասնակցությունը մատակարարումներին, կամ հրաժարվել են պատասխանել:

The EU is preparing sanctions against China. Politico
The European Union is preparing to impose sanctions on China because Beijing supports the Russian invasion of Ukraine, Politico reported.
According to the newspaper, the EU began discussing sanctions after Reuters launched an investigation in July into the supply of Chinese engines for drones, which were being sold under the guise of refrigeration units.
Fifteen countries have submitted demands to Beijing, but the Chinese authorities have either denied their participation in the supplies or refused to respond.