Էրդողանը կայցելի Ուկրաինա
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը կայցելի Ուկրաինա։ Այցի հիմնական թեման կարող է դառնալ երկրների միջև ազատ առևտրի մասին համաձայնագրի վավերացումը: Այս մասին ասել է Թուրքիայում Ուկրաինայի դեսպան Նարիման Ջելալը։
Նրա խոսքով՝ ուկրաինական կողմն այժմ ակտիվորեն աշխատում է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանի՝ Ուկրաինա այցի կազմակերպման ուղղությամբ։  Անձնական հրավերը Էրդողանին փոխանցել է նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին, և, ինչպես նշել է դիվանագետը, ինքն էլ հաստատել այդ հրավերը Թուրքիայի ղեկավարի հետ վերջերս կայացած հանդիպման ժամանակ:
«Այս այցը զգալի ջանքեր է պահանջում, քանի որ քիչ չեն հարցերը, որոնք խանգարում են դրա իրականացմանը», - ասել է Ջելալը:
Նրա խոսքով՝ այցի առանցքային թեման կարող է դառնալ Ուկրաինայի և Թուրքիայի միջև ազատ առևտրի համաձայնագրի վավերացումը: Այս փաստաթուղթը կարևոր է ինչպես ռազմավարական գործընկերության, այնպես էլ ուկրաինական բիզնեսի զգալի մասի համար։

Erdogan to visit Ukraine
Turkish President Recep Tayyip Erdogan will visit Ukraine. The main topic of the visit may be the ratification of the free trade agreement between the countries. This was stated by the Ambassador of Ukraine to Turkey, Nariman Celal.
According to him, the Ukrainian side is currently actively working on organizing the visit of Turkish President Recep Tayyip Erdogan to Ukraine. The personal invitation was conveyed to Erdogan by President Volodymyr Zelensky, and, as the diplomat noted, he confirmed this invitation during a recent meeting with the Turkish leader.
“This visit requires considerable effort, since there are quite a few issues that hinder its implementation,” Celal said.
According to him, the key topic of the visit may be the ratification of the free trade agreement between Ukraine and Turkey. This document is essential for both strategic partnerships and a significant part of Ukrainian business.