Մահացել է Rolling Stones խմբի երաժիշտը
Ամերիկացի երաժիշտ և «Գրեմմի» մրցանակի վեցակի դափնեկիր Լեոնարդո Խիմենեսը, որը հայտնի է Ֆլակո անունով, մահացել է 86 տարեկան հասակում՝ երկարատև հիվանդությունից հետո, հաղորդում է National World-ը։
«Երաժշտի ընտանիքի խոսքով՝ նրանք սարսափելի կկարոտեն նրան։ Խիմենեսի որդին՝ Արթուրոն, պատմել է, որ հոր վերջին խոսքն էր՝ հոգնել եմ»,- նշվում է հրապարակման մեջ։
Խիմենեսը մհոսպիտալացվել էր առողջության վատթարացման պատճառով։ 2014 թվականին նա ենթարկվել էր մեջքի լուրջ վիրահատության, իսկ 2015 թվականին՝ կոնքի հրատապ վիրահատության՝ դժբախտ անկման պատճառով։
Լեոնարդո Խիմենեսը ճանաչում էր ձեռք բերել բրիտանական ռոք խմբի՝ The Rolling Stones-ի հետ համատեղ աշխատանքի շնորհիվ նրանց քսաներորդ՝ Voodoo Lounge ալբոմի վրա։ Նա համագործակցել է նաև երգահան-կատարող և դերասան Բոբ Դիլանի հետ։

Умер музыкант группы Rolling Stones
Американский музыкант и шестикратный лауреат премии «Грэмми» Леонардо Хименес, более известный под именем Флако, скончался на 87-м году жизни после продолжительной болезни, сообщает National World.
По словам семьи музыканта, им будет ужасно его не хватать. Его сын Артуро рассказал, что последними словами отца были: «Я устал».
Хименес был госпитализирован из-за ухудшения состояния здоровья. В 2014 году он перенёс серьёзную операцию на позвоночнике, а в 2015 — экстренную операцию на тазобедренном суставе после неудачного падения.
Леонардо Хименес получил известность благодаря сотрудничеству с британской рок-группой The Rolling Stones над их двадцатым альбомом Voodoo Lounge. Он также работал с певцом и актёром Бобом Диланом.