Պուտինը պատասխանել Է Թրամփին
Վալաամում Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ հանդիպման ժամանակ Վլադիմիր Պուտինը մեկնաբանել է Ուկրաինայի հետ բանակցությունները, որոնք տեղի են ունեցել Թուրքիայում՝ հուլիսին:
«Ինչ վերաբերում է ինչ-որ մեկի կողմից հիասթափությանը, ապա բոլոր հիասթափությունները առաջանում են ավելորդ սպասումներից: Խաղաղ ճանապարհով հարցի լուծմանը մոտենալու համար պետք է հանգամանալից խոսակցություններ վարել։ Եվ ոչ թե հանրության մեջ, այլ հանգիստ, բանակցային գործընթացի լռության մեջ»,- ասել Է Պուտինը։
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն արդեն մի քանի անգամ հայտարարել է, որ հիասթափված է Վլադիմիր Պուտինից: Նա խոստացել է կրճատել այն ժամկետը, որը նա տվել է Ռուսաստանին հակամարտության կարգավորման համար՝ 50-ից հասցնելով 10-12 օրվա։

Putin responded to Trump
During a meeting with Alexander Lukashenko on Valaam, Vladimir Putin commented on the negotiations with Ukraine, which took place in Turkey in July.
“As for disappointment on the part of someone, all disappointments arise from excessive expectations. To approach the resolution of the issue peacefully, you need to have detailed conversations. And not in public, but calmly, in the silence of the negotiation process,” Putin said.
US President Donald Trump has already stated several times that he is disappointed with Vladimir Putin. He promised to reduce the deadline he gave Russia for resolving the conflict from 50 to 10-12 days.