Հաստատում եմ առաջնորդների մակարդակով հանդիպելու պատրաստակամությունս. Զելենսկի
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին արձագանքել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հայտարարություններին։ Ուկրաինայի առաջնորդը հաստատել է իր պատրաստակամությունը՝ հանդիպել առաջնորդների մակարդակով։
«Մենք հայտարարություններ ենք լսում Ռուսաստանից, և եթե դա ազդանշան է պատերազմը արժանապատվորեն ավարտելու և իսկապես երկարատև խաղաղություն հաստատելու՝ նրանց լուրջ պատրաստակամության մասին, այլ ոչ թե պարզապես պատերազմի համար ժամանակ շահելու և պատժամիջոցները հետաձգելու փորձեր, ապա Ուկրաինան ևս մեկ անգամ հաստատում է ցանկացած պահի առաջնորդների մակարդակով հանդիպելու իր պատրաստակամությունը»,- իր տելեգրամյան ալիքում գրել է Ուկրաինայի նախագահը։
Ըստ նրա՝ Ամերիկան առաջարկել է, Ուկրաինան աջակցում է այս նախաձեռնությանը, և պետք է Ռուսաստանի պատրաստակամությունը։

I confirm my readiness to meet with leaders at the highest level. Zelensky
Ukrainian President Volodymyr Zelensky has responded to Russian President Vladimir Putin's statements. The Ukrainian leader confirmed his readiness to meet at the level of leaders.
"We hear statements from Russia, and if this is a signal of their serious readiness to end the war with dignity and establish a truly lasting peace, and not just attempts to gain time for war and postpone sanctions, then Ukraine once again confirms its readiness to meet at the level of leaders at any time," the Ukrainian president wrote on his Telegram channel.
According to him, America has suggested that Ukraine supports this initiative, and Russia's readiness is needed.