Ուիթքոֆը Իսրայելից հետո կմեկնի Մոսկվա. Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն Ռուսաստանի դեմ նոր պատժամիջոցներ կսահմանի  ուկրաինական կարգավորման համար հատկացված 10-օրյա ժամկետի ավարտից հետո։
ԱՄՆ նախագահը նշել է, որ վստահ չէ, որ դրանք որևէ օգուտ կտան։
«Մենք պատժամիջոցներ ենք կիրառելու։ Ես վստահ չեմ, որ պատժամիջոցները նրանց անհանգստացնում են։ Նրանք գիտեն, թե ինչ են պատժամիջոցները։ Ես պատժամիջոցների, մաքսատուրքերի և մնացած ամեն ինչի մասին ավելի լավ գիտեմ, քան որևէ մեկը։ Չգիտեմ՝ դա որևէ օգուտ կտա, թե ոչ, բայց մենք դա կանենք», - ասել է ԱՄՆ նախագահը։
Թրամփը նաև հայտնել է, որ իր հատուկ բանագնաց Սթիվ Ուիթքոֆը Իսրայել այցից հետո անմիջապես մեկնելու է Մոսկվա։

Президент США Дональд Трамп заявил, что США введут новые санкции против России после окончания 10-дневного срока, отведённого на урегулирование ситуации в Украине.
Президент отметил, что не уверен в эффективности этих санкций.
«Мы введём санкции. Я не уверен, что санкции их беспокоят. Они знают, что такое санкции. Я знаю о санкциях, пошлинах и всём прочем лучше, чем кто-либо. Не знаю, принесёт ли это пользу, но мы это сделаем», — заявил президент США.
Трамп также сообщил, что его специальный посланник Стив Уиткофф сразу после визита в Израиль отправится в Москву.