Ուիթքոֆը Իսրայելից հետո կմեկնի Մոսկվա. Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն Ռուսաստանի դեմ նոր պատժամիջոցներ կսահմանի  ուկրաինական կարգավորման համար հատկացված 10-օրյա ժամկետի ավարտից հետո։
ԱՄՆ նախագահը նշել է, որ վստահ չէ, որ դրանք որևէ օգուտ կտան։
«Մենք պատժամիջոցներ ենք կիրառելու։ Ես վստահ չեմ, որ պատժամիջոցները նրանց անհանգստացնում են։ Նրանք գիտեն, թե ինչ են պատժամիջոցները։ Ես պատժամիջոցների, մաքսատուրքերի և մնացած ամեն ինչի մասին ավելի լավ գիտեմ, քան որևէ մեկը։ Չգիտեմ՝ դա որևէ օգուտ կտա, թե ոչ, բայց մենք դա կանենք», - ասել է ԱՄՆ նախագահը։
Թրամփը նաև հայտնել է, որ իր հատուկ բանագնաց Սթիվ Ուիթքոֆը Իսրայել այցից հետո անմիջապես մեկնելու է Մոսկվա։

Witkoff will travel to Moscow after Israel. Trump
US President Donald Trump has announced that the United States will impose new sanctions against Russia after the 10-day deadline for a settlement in Ukraine expires.
The US president said he was not sure that they would be of any use.
"We will impose sanctions. I am not sure that sanctions bother them. They know what sanctions are. I know more about sanctions, tariffs, and everything else than anyone. I don't know if it will be of any use or not, but we will do it," the US president said.
Trump also announced that his special envoy Steve Witkoff will leave for Moscow immediately after he visits Israel.