Հնդկաստանի ափերի մոտ ռուսական նավթով բեռնված առնվազն չորս լցանավ է կանգնած: Այս մասին օգոստոսի 1-ին հայտնել Է Bloomberg գործակալությունը:
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր Հնդկաստանից ապրանքների ներմուծման 25% մաքսատուրքերի մասին՝ երկրի կողմից ռուսական էներգակիրների գնման պատճառով:
Achilles և Elyte նավերը խարսխված են Ջամնագարի մոտակայքում: Դրանց բեռնաթափումը Սիկկա նավահանգստում նախատեսված էր օգոստոսի 2-ին և 3-ին։ Երկու տանկերներն էլ գտնվում են Եվրամիության և Բրիտանիայի պատժամիջոցների տակ: Երկու այլ տանկեր՝ Destan և Horae-ը, կայանված են ափից ավելի հեռու։

Russian tankers wait off the coast of India
At least four tankers loaded with Russian oil are anchored off the coast of India. This was reported on August 1 by Bloomberg.
Earlier, US President Donald Trump announced a 25% tariff on imports of goods from India due to the country's purchase of Russian energy carriers.
The Achilles and Elyte ships are anchored near Jamnagar. Their unloading at the port of Sikka was scheduled for August 2 and 3. Both tankers are under sanctions by the European Union and Britain. Two other tankers, Destan and Horae, are parked further offshore.