Ուկրաինական կողմի առաջին արձագանքը դրական էր. Պուտին
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ հանդիպման ժամանակ դրական է գնահատել Ստամբուլում ՌԴ-ի և Ուկրաինայի պատվիրակությունների երրորդ հանդիպման արդյունքները, քանի որ դրա շնորհիվ հաջողվել է պայմանավորվել զոհվածների մարմինների փոխանակման շուրջ:
«Հակամարտության կարգավորմանը հասնելու համար անհրաժեշտ է հանգամանալից զրույց, ընդ որում, ոչ հրապարակային». նշել է ՌԴ նախագահը։ Այդ պատճառով Մոսկվան առաջարկել է ստեղծել երեք բանակցային խումբ, բայց դրանք դեռևս չեն սկսել աշխատել։
«Ուկրաինական կողմի առաջին արձագանքը, ինչպես մեզ թվաց, դրական էր»,- հավելել Է Վլադիմիր Պուտինը:
Նա ընդգծել է, որ Ուկրաինայի հարցով Ռուսաստանի պայմանները, որոնք հնչեցվել են 2024 թվականի ամռանը, մնում են անփոփոխ։

The first reaction of the Ukrainian side was positive. Putin
Russian President Vladimir Putin, during a meeting with Belarusian President Alexander Lukashenko, positively assessed the results of the third meeting of the Russian and Ukrainian delegations in Istanbul, as thanks to it, it was possible to agree on the exchange of bodies of the deceased.
“To achieve a settlement of the conflict, a thorough conversation is necessary, and not in public,” the Russian President noted. For this reason, Moscow proposed the creation of three negotiating groups, but they have not yet started working.
“The first reaction of the Ukrainian side, as it seemed to us, was positive,” Vladimir Putin added.
He emphasized that Russia’s conditions on the Ukraine issue, which were voiced in the summer of 2024, remain unchanged.