Մեդվեդևն արձագանքել է Թրամփին
Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը արձագանքել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի քննադատություններին։ Այս մասին Ռուսաստանի նախկին նախագահը գրել է իր տելեգրամյան ալիքում։
«Եթե Ռուսաստանի նախկին նախագահի որոշ խոսքեր այդքան նյարդային արձագանք են առաջացնում հզոր ԱՄՆ նախագահի մոտ, ապա Ռուսաստանը ամեն ինչում ճիշտ է և կշարունակի իր ճանապարհով գնալ։
Հնդկաստանի և Ռուսաստանի «մեռած տնտեսության» և «վտանգավոր տարածք մտնելու» մասին. թող նա հիշի իր սիրելի ֆիլմերը «քայլող մեռյալների» մասին, ինչպես նաև այն մասին, թե որքան վտանգավոր կարող է լինել բնության մեջ գոյություն չունեցող «մեռած ձեռքը»,- գրել է նա։

Medvedev responded to Trump
Deputy Chairman of the Russian Security Council Dmitry Medvedev responded to criticism of US President Donald Trump. The former Russian president wrote about this in his Telegram channel.
“If some words of the former Russian president cause such a nervous reaction in the powerful US president, then Russia is proper in everything and will continue on its path.
About the “dead economy” and “entry into dangerous territory” of India and Russia: let him remember his favorite films about “the walking dead”, as well as about how dangerous a “dead hand” that does not exist in nature can be,” he wrote.