Մեդվեդևին՝ Ռուսաստանի ձախողված նախկին նախագահին, ասեք, որ զգույշ լինի. Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը քննադատել է ՌԴ նախկին նախագահ, ներկայումս Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Դմիտրի Մեդվեդևին։
«Մեդվեդևին՝ Ռուսաստանի ձախողված նախկին նախագահին, որը դեռ կարծես իրեն նախագահ է համարում, ասեք, որ զգույշ լինի իր խոսքերում. նա մտնում է չափազանց վտանգավոր տարածք»,- գրել է Թրամփը Truth սոցցանցի իր էջում։
Նույն գրառման մեջ ԱՄՆ նախագահը նաև քննադատել է Հնդկաստանին Ռուսաստանի հետ գործարքների համար։
«Ինձ չի հետաքրքրում, թե ինչ է անում Հնդկաստանը Ռուսաստանի հետ։ Նրանք կարող են միասին քանդել իրենց մեռած տնտեսությունները, ինձ համար միևնույն է։ Մենք գրեթե ոչ մի գործարք չենք կնքում Հնդկաստանի հետ, նրանց սակագները չափազանց բարձր են, աշխարհում ամենաբարձրերից»,- գրել է նա։

Tell Medvedev, Russia's failed former president, to be careful. Trump
US President Donald Trump has criticized former Russian President and current Deputy Chairman of the Russian Security Council Dmitry Medvedev.
“Tell Medvedev, the failed former President of Russia who still seems to think he is President, to be careful with his words. He is entering perilous territory,” Trump wrote on his Truth social media page.
In the same post, the US President also criticized India for its deals with Russia.
“I don’t care what India does with Russia. They can destroy their dead economies together, I don’t care. We do almost no deals with India; their tariffs are too high, among the highest in the world,” he wrote.