Ադրբեջանն ու Չինաստանը խորացնում են ռազմատեխնիկական համագործակցությունը
Մեր երկրների միջև կշարունակվի ռազմական համագործակցության հաջող զարգացումը։ Ես հավատում եմ, որ մեր ներկայիս գործընկերային հարաբերությունները նոր մակարդակի կբարձրանան. հայտարարել է Ադրբեջանում Չինաստանի ռազմական կցորդ Սուն Չժուն:
Նրա խոսքով՝ դիվանագիտական ընթացիկ հարաբերությունների հետ մեկտեղ կարևոր հաջողություններ են գրանցվել ռազմատեխնիկական համագործակցության մեջ, որն անցած ժամանակահատվածում ավելի է ամրապնդվել:
«Մեր համագործակցությունը մեր պետությունների ղեկավարների համատեղ ջանքերով կընթանա ավելի լայն զարգացման ճանապարհով։ Ռազմական համագործակցությունը երկու երկրների միջև գործընկերության կարևորագույն տարրերից մեկն է»,- հայտարարել է նա։

The successful development of military cooperation between our countries will continue. I believe that our current partnership will rise to a new level, said Chinese military attaché to Azerbaijan Sun Zhong.
According to him, along with the current diplomatic relations, essential successes have been recorded in military-technical cooperation, which has been further strengthened in the past period.
"Our cooperation will take a broader path of development with the joint efforts of the leaders of our states. Military cooperation is one of the most important elements of the partnership between the two countries," he said.