Կրեմլում ի գիտություն են ընդունել Ուկրաինայի հարցով Թրամփի հայտարարությունները
«Մենք ի գիտություն ընդունեցինք նախագահ Թրամփի երեկվա հայտարարությունները։ Հատուկ ռազմական գործողությունը շարունակվում է, և մենք նախկինի պես պահպանում ենք մեր հավատարմությունը խաղաղության գործընթացին՝ Ուկրաինայի շուրջ հակամարտության կարգավորման և այդ կարգավորման ընթացքում մեր շահերի ապահովման համար»,-լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
Նախօրեին ԱՄՆ նախագահը հայտարարել էր, որ Ուկրաինայում հրադադարի հասնելու համար Ռուսաստանին հատկացված ժամկետը 50-ից կրճատում է մինչև 10-12 օրվա:

В Кремле приняли к сведению заявления Трампа по Украине
В Кремле отреагировали на сделанные накануне заявления президента США Дональда Трампа по вопросу Украины.
«Мы приняли к сведению вчерашние заявления президента Трампа. Специальная военная операция продолжается, и, как и прежде, мы сохраняем приверженность мирному процессу — урегулированию конфликта вокруг Украины с обеспечением наших интересов в рамках этого урегулирования», — заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков журналистам.
Накануне президент США заявил, что сокращает срок, отведённый России на достижение перемирия в Украине, с 50 до 10–12 дней.