Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ Ուկրաինայի և Ռուսաստանի ներկայացուցիչների միջև վերջին շփումների ընթացքում երկար ժամանակ անց առաջին անգամ սկսել են քննարկվել պետությունների ղեկավարների մակարդակով հնարավոր հանդիպման նախադրյալները:
Նրա խոսքով՝ պատերազմի ավարտը պետք է սկսվի առաջնորդների երկխոսությունից։
«Մենք միշտ այդ հարցը բարձրացնում ենք հրապարակային։ Հիմա նրանք նույնպես սկսեցին խոսել այդ մասին։ Դա արդեն շարժում է դեպի ինչ - որ ձևաչափ», - նշել է նա։
Զելենսկին նաև հավելել է, որ Կրեմլի նման դիրքորոշման վրա, հավանաբար, ազդել են Ռուսաստանի տարածքում վերջին գործողությունները։
«Շատ բան տեղի է ունեցել ոչ միայն դիվանագիտության միջոցով, այլև Ռուսաստանի ներսում գործողությունների շնորհիվ։ Դուք դա տեսել եք»,- ընդգծել է նա։

There are signals between Kiev and Moscow about a possible meeting of leaders. Zelensky
Ukrainian President Volodymyr Zelensky stated that during recent contacts between Ukrainian and Russian representatives, for the first time in a long time, the prerequisites for a possible meeting at the level of heads of state began to be discussed.
According to him, the end of the war should begin with a dialogue between leaders.
"We always raise this issue publicly. They have also started discussing it now. This is already a movement towards some format," he noted.
Zelensky also added that recent actions on Russian territory likely influenced the Kremlin's position.
"A lot has happened not only through diplomacy, but also due to actions inside Russia. You have seen it," he emphasized.