Գուսմանն ազատվել է ՏԱՍՍ-ի գլխավոր տնօրենի առաջին տեղակալի պաշտոնից
Միխայիլ Գուսմանն ազատվել է ՏԱՍՍ-ի գլխավոր տնօրենի առաջին տեղակալի պաշտոնից։ Համապատասխան որոշումը ստորագրել է ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը։
Սոցցանցերում մեծ քննադատության էր արժանացել Գուսմանի այցը Ստեփանակերտ, որտեղ մասնակցել էր գլոբալ մեդիա ֆորումի։
75-ամյա Միխայիլ Գուսմանը մոտ 30 տարի աշխատել է ՏԱՍՍ-ի կառույցներում։ 2000 թվականից ի վեր նա «Իշխանության բանաձև» հեռուստասերիալի հեղինակն ու հաղորդավարն է։ Ռուսաստանի Դաշնության մշակույթի վաստակավոր գործիչ (2001) և Ռուսաստանի Դաշնության վաստակավոր լրագրող (2018)։
Գուսմանը ղեկավարում է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի հաղորդակցության զարգացման միջազգային ծրագրի Ռուսաստանի կոմիտեն, ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի տեղեկատվության և հաղորդակցության միջկառավարական խորհրդի (ՏՀԿԽ) և ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի հարցերով Ռուսաստանի Դաշնության հանձնաժողովի անդամ է։

Гусман освобождён от должности первого замгендиректора ТАСС
Михаил Гусман освобождён от должности первого заместителя генерального директора информационного агентства ТАСС. Соответствующее распоряжение подписал премьер-министр России Михаил Мишустин.
Ранее в социальных сетях визит Гусмана в Степанакерт, где он участвовал в глобальном медиафоруме, вызвал волну критики.
75-летний Михаил Гусман проработал в системе ТАСС около 30 лет. С 2000 года он является автором и ведущим телепередачи «Формула власти». Заслуженный деятель культуры Российской Федерации (2001) и заслуженный журналист РФ (2018).
Гусман возглавляет Российский комитет Программы ЮНЕСКО по развитию коммуникаций, а также является членом Межправительственного совета по вопросам информации и коммуникации ЮНЕСКО (IPDC) и Комиссии РФ по делам ЮНЕСКО.