Թրամփը հայտարարել Է Ճապոնիայի հետ 550 մլրդ դոլարի գործարքի մասին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Ճապոնիան 550 մլրդ դոլար կներդնի ամերիկյան տնտեսության մեջ, և դա, նրա խոսքով, հնարավոր է դարձել իր նախաձեռնությամբ:
Նա հայտնել է, որ գործարքից ստացված շահույթի 90% - ը կստանա ԱՄՆ-ը, իսկ նոր պայմանավորվածության համաձայն՝ կստեղծվեն հարյուր հազարավոր աշխատատեղեր:
«Այս գործարքը կստեղծի հարյուր հազարավոր աշխատատեղեր. նման բան երբեք չի եղել։ Հավանաբար ամենակարևորը, Ճապոնիան կբացի իր երկիրը առևտրի համար, ներառյալ մեքենաների և բեռնատարների, բրնձի և որոշակի այլ գյուղատնտեսական ապրանքների և այլ ապրանքների համար։ Ճապոնիան Միացյալ Նահանգներին կվճարի 15% մաքսատուրք»,- գրել է Թրամփը Truth սոցցանցի իր էջում։

US President Donald Trump has announced that Japan will invest $550 billion in the American economy, which he attributed to his initiative.
He stated that 90% of the profits from the deal will be allocated to the US, and that the new agreement will generate hundreds of thousands of jobs.
"This deal will create hundreds of thousands of jobs - something like this has never been done before. Perhaps most importantly, Japan will open its country to trade, including cars and trucks, rice, and certain other agricultural products, as well as other goods. Japan will pay a 15% tariff to the United States," Trump wrote on his Truth social media page.