Թրամփը հայտարարել Է Ճապոնիայի հետ 550 մլրդ դոլարի գործարքի մասին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Ճապոնիան 550 մլրդ դոլար կներդնի ամերիկյան տնտեսության մեջ, և դա, նրա խոսքով, հնարավոր է դարձել իր նախաձեռնությամբ:
Նա հայտնել է, որ գործարքից ստացված շահույթի 90% - ը կստանա ԱՄՆ-ը, իսկ նոր պայմանավորվածության համաձայն՝ կստեղծվեն հարյուր հազարավոր աշխատատեղեր:
«Այս գործարքը կստեղծի հարյուր հազարավոր աշխատատեղեր. նման բան երբեք չի եղել։ Հավանաբար ամենակարևորը, Ճապոնիան կբացի իր երկիրը առևտրի համար, ներառյալ մեքենաների և բեռնատարների, բրնձի և որոշակի այլ գյուղատնտեսական ապրանքների և այլ ապրանքների համար։ Ճապոնիան Միացյալ Նահանգներին կվճարի 15% մաքսատուրք»,- գրել է Թրամփը Truth սոցցանցի իր էջում։

Трамп заявил о сделке с Японией на 550 миллиардов долларов
Президент США Дональд Трамп заявил, что Япония вложит 550 миллиардов долларов в американскую экономику, и, по его словам, это стало возможным благодаря его инициативе.
Он сообщил, что 90% прибыли от сделки получат США, а согласно новым договорённостям будут созданы сотни тысяч рабочих мест.
«Эта сделка создаст сотни тысяч рабочих мест. Такого ещё никогда не было. Вероятно, самое важное — Япония откроет свою страну для торговли, включая автомобили и грузовики, рис и некоторые другие сельскохозяйственные товары и продукцию. Япония будет платить Соединённым Штатам 15% таможенной пошлины», — написал Трамп на своей странице в соцсети Truth.