Բրյուս Ուիլիսը կորցրել է խոսքի և շարժունակության ունակությունը
Ամերիկացի դերասան Բրյուս Ուիլիսը, որը մարտին դարձավ 70 տարեկան, ենթադրվում է, որ գրեթե ամբողջությամբ կորցրել է խոսելու և շարժվելու ունակությունը։ Այս մասին հայտնել է The Express Tribune-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին։
Ըստ թերթի՝ մարտաֆիլմերի աստղը տառապում է լուրջ շարժողական խանգարումներից, այլևս չի խոսում և չի կարողանում կարդալ։
Հիշեցնենք, որ 2022 թվականի մարտին դերասանի դուստրը՝ Ռումեր Ուիլիսը, հայտարարել էր, որ հայրն ավարտում է կարիերան դեմենցիայի պատճառով, որը խանգարում է ճանաչողական գործառույթներին։
Ավելի ուշ հայտնի էր դարձել, որ Ուիլիսի մոտ ախտորոշվել է ճակատաքունքային դեմենցիա՝ ուղեղի ճակատային և քունքային բլթերին ազդող հիվանդություն։ Հիվանդության պատճառը, որպես կանոն, գենետիկ նախատրամադրվածությունն է։

Bruce Willis has lost his ability to speak and move
American actor Bruce Willis, who turned 70 in March, is believed to have almost completely lost the ability to speak and move. This was reported by The Express Tribune, citing sources.
According to the newspaper, the action star suffers from severe motor disorders, no longer speaks, and cannot read.
Recall that in March 2022, the actor's daughter, Rumer Willis, announced that her father was ending his career due to dementia, which impairs cognitive functions.
Later, it became known that Willis was diagnosed with frontotemporal dementia, a disease that affects the frontal and temporal lobes of the brain. The cause of the disease, as a rule, is a genetic predisposition.