Նոր հարված կհասցնենք Իրանին, եթե նման անհրաժեշտություն առաջանա. Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ անհրաժեշտության դեպքում նոր հարված կհասցնի Իրանին: Այս մասին ԱՄՆ նախագահը գրել է Truth սոցցանցի իր էջում։
«Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին երկրի միջուկային օբյեկտների մասին. «Վնասները չափազանց լուրջ են՝ դրանք ոչնչացվել են»։ Իհարկե, դա ճիշտ է, ինչպես ասացի։ Եվ մենք դա կրկին կանենք անհրաժեշտության դեպքում»- գրել Է Թրամփը։
Հիշեցնենք, որ Աբբաս Արաղչին Fox News-ին տված հարցազրույցում խոսել է իրանական միջուկային օբյեկտների մասին: Նա հայտարարել է, որ վնասը լուրջ է, սակայն Իրանը չի հրաժարվի ուրանի հարստացումից։

We will strike Iran again if necessary. Trump
US President Donald Trump has announced that he will strike Iran again if necessary. The US president wrote about this on his Truth Social network page.
"Iranian Foreign Minister Abbas Araghchi on the country's nuclear facilities: "The damage is severe - they have been destroyed." Of course, that's true, as I said. And we will do it again if necessary," Trump wrote.
Recall that Abbas Araghchi spoke about Iranian nuclear facilities in an interview with Fox News. He stated that the damage is severe, but Iran will not give up uranium enrichment.