Պուտինի և Լարիջանիի հանդիպմանը մասնակցել է նաև Իրանի պաշտպանության նախարարը
Իրանի պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարար Ազիզ Նասիրզադեն հուլիսի 21-ին Ռուսաստան կատարած այցի ընթացքում բանակցություններ է վարել պաշտպանության նախարար Անդրեյ Բելոուսովի հետ: Այս մասին հայտնել է Մոսկվայում Իրանի դեսպանը։
Ըստ Քազեմ Ջալալիի` այս հանդիպման հիմնական թեման պաշտպանական և ռազմական ոլորտներում երկկողմ համագործակցության ամրապնդումն է եղել:
Նա նաև հավելել է, որ Իրանի պաշտպանության նախարարը ներկա է գտնվել Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդի խորհրդական Ալի Լարիջանիի և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպմանը, որը տեղի է ունեցել կիրակի օրը Կրեմլում:

The Iranian Defense Minister also participated in the meeting between Putin and Larijani.
Iranian Defense and Armed Forces Support Minister Aziz Nasirzadeh held talks with Defense Minister Andrei Belousov during his visit to Russia on July 21, the Iranian ambassador to Moscow said.
According to Kazem Jalali, the main topic of this meeting was the strengthening of bilateral cooperation in the defense and military sectors.
He also added that the Iranian Defense Minister was present at the meeting between Ali Larijani, Advisor to the Supreme Leader of the Islamic Revolution, and Russian President Vladimir Putin, which took place in the Kremlin on Sunday.