Ռազմական ինքնաթիռի կործանման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 27-ի
Բանգլադեշի ռազմաօդային ուժերի ուսումնավարժական F-7 BGI տիպի ինքնաթիռը կործանվել է օդ բարձրանալուց կարճ ժամանակ անց՝ ընկնելով քոլեջի և դպրոցի տարածքում։
Ինքնաթիռի կործանման հետևանքով զոհվել է առնվազն 27 մարդ, իսկ 88 քաղաքացիներ, այդ թվում՝ երեխաներ, հոսպիտալացվել են տարբեր աստիճանի վնասվածքներով։
Բանգլադեշի զինվորականների տեղեկացմամբ՝ դեպքը տեղի է ունեցել սովորական ուսումնական թռիչքի ժամանակ՝ մեխանիկական խափանման պատճառով։ Զոհվածների թվում է նաև օդաչուն։
Իշխանությունները երկրի ողջ տարածքում հայտարարել են սգո օր։ Պետական շենքերին կցված դրոշները իջեցվել են կիսով չափ, իսկ բոլոր կրոնական կառույցներում անցկացվել են հիշատակի աղոթքներ։
Դեպքի հանգամանքները պարզելու նպատակով ստեղծվել է հատուկ քննիչ հանձնաժողով։
Ըստ Jane's Information Group-ի՝ F-7 BGI-ը Չինաստանում արտադրված Chengdu J-7/F-7 ինքնաթիռների ընտանիքի ամենանոր ու տեխնոլոգիականորեն առաջադեմ մոդելն է։ Բանգլադեշը 2011 թվականին կնքել էր պայմանագիր 16 նման ինքնաթիռի ձեռքբերման վերաբերյալ, որոնց մատակարարումները ավարտվել են 2013 թվականին։

The crash killed at least 27 people and left 88 others, including children, hospitalized with varying degrees of injuries.
The Bangladeshi military said the crash occurred during a routine training flight due to mechanical failure. The pilot was among the dead.
Authorities have declared a day of mourning nationwide. Flags on government buildings were flown at half-mast, and prayers were held at all religious institutions.
A special investigation team has been set up to investigate the circumstances of the crash.
According to Jane's Information Group, the F-7 BGI is the latest and most technologically advanced model of the Chengdu J-7/F-7 family of aircraft manufactured in China. Bangladesh signed a contract in 2011 to purchase 16 such planes, the deliveries of which were completed in 2013.