Օդեսան գիշերը ենթարկվել է ռուսական անօդաչու սարքերի հարձակման
Ռուսական անօդաչու թռչող սարքերի գիշերային հարձակման հետևանքով Օդեսայում բռնկվել են հրդեհներ, վնասվել են ենթակառուցվածքներ և բնակելի տներ. հայտնել է Օդեսայի մարզային ռազմական վարչակազմի ղեկավար Օլեգ Կիպերը։
«Հակառակորդը գիշերը հարվածել է Օդեսային անօդաչու սարքերով։ Չնայած մեր հակաօդային պաշտպանության ուժերի ակտիվ գործողություններին, հարվածները հասցվել են քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին։ Այրվել է վարչական շենք, վնասվել են մարդատար ավտոմեքենաներ, իսկ բնակելի տների պատուհանները փշրվել են։ Տուժածների վերաբերյալ տվյալները ճշտվում են», — գրել է Կիպերը Telegram-ի իր էջում։
Նրա խոսքով՝ ներկայում արտակարգ ծառայությունները շարունակում են աշխատել հարձակման հետևանքների վերացման ուղղությամբ։

Russian drones attacked Odessa at night
A nighttime attack by Russian drones has caused fires in Odessa, damaging infrastructure and residential buildings, said Oleg Kiper, head of the Odessa regional military administration.
“The enemy struck Odessa with drones at night. Despite the active actions of our air defense forces, civilian infrastructure was hit. An administrative building burned down, passenger cars were damaged, and windows in residential buildings were shattered. The number of casualties is being verified,” Kiper wrote on his Telegram page.
According to him, emergency services are currently continuing to work to eliminate the consequences of the attack.