Զելենսկին հայտնել է Ուկրաինա-Ռուսաստան բանակցությունների ամսաթիվը
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ չորեքշաբթի օրը Թուրքիայում նախատեսված է հանդիպում ռուսական կողմի հետ։ Նա այս մասին հայտնել է երեկոյան տեսաուղերձում։
«Այսօր Ռուստեմ Ումերովի հետ քննարկեցի փոխանակման նախապատրաստումը և Թուրքիայում ռուսական կողմի հետ ևս մեկ հանդիպում։ Ումերովը հայտնել է, որ հանդիպումը նախատեսված է չորեքշաբթի օրը»,- ասել է Զելենսկին՝ խոստանալով ավելին պատմել վաղը։
Ավելի վաղ ՏԱՍՍ գործակալությունը, հղում անելով աղբյուրին, հայտնել էր, որ պատվիրակությունների միջև երրորդ հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ հինգշաբթի և ուրբաթ օրերին՝ Ստամբուլում։ Այս տեղեկատվության պաշտոնական հաստատում չկար։

Ukrainian President Volodymyr Zelensky has announced that a meeting with the Russian side is scheduled for Wednesday in Turkey. He announced in an evening video message.
Today, I discussed the preparation for the exchange and another meeting with the Russian side in Turkey with Rustem Umerov. Umerov said that the meeting is scheduled for Wednesday,” Zelensky said, promising to tell more tomorrow.
Earlier, TASS, citing a source, reported that the third meeting between the delegations could take place on Thursday and Friday in Istanbul. There was no official confirmation of this information.