Թեհրանում կկայանա Չինաստանի, Ռուսաստանի և Իրանի եռակողմ հանդիպում
Վաղը Թեհրանում նախատեսված է Չինաստանի, Ռուսաստանի և Իրանի ներկայացուցիչների եռակողմ հանդիպում։ Այս մասին հայտնել է Իրանի Արտաքին գործերի նախարարության ներկայացուցիչ Իսմայիլ Բաղային՝ նշելով, որ քննարկվելու են միջուկային ծրագրի հետ կապված հարցեր և եվրոպական կողմի սպառնալիքներին արձագանքելու ուղիները:
Իրանի ներկայացուցիչը շեշտել է, որ Ռուսաստանը և Չինաստանը որպես ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի անդամներ և «Միջուկային համաձայնագրի» (ՍՎՊԴ) կողմեր կարող են էական դեր խաղալ իրավիճակի կարգավորման հարցում։
«Մենք վերջին մեկ տարվա ընթացքում բովանդակային բանակցություններ ենք ունեցել Ռուսաստանի և Չինաստանի հետ՝ կապված մեխանիզմի և տարածաշրջանային խնդիրների հետ։ Վաղվա հանդիպումը ևս մեկ կարևոր քայլ է այս ուղղությամբ»,- ասել է Բաղային։

Trilateral meeting of China, Russia, and Iran to be held in Tehran
A trilateral meeting of representatives of China, Russia, and Iran is scheduled for tomorrow in Tehran. This was announced by Ismail Baghaei, the representative of the Iranian Ministry of Foreign Affairs, who noted that issues related to the nuclear program and ways to respond to the European side's threats would be discussed.
The Iranian representative emphasized that Russia and China, as members of the UN Security Council and parties to the "Nuclear Agreement" (JCPOA), can play a crucial role in stabilizing the situation.
"We have had substantive negotiations with Russia and China over the past year regarding the mechanism and regional issues. Tomorrow's meeting is another important step in this direction," Baghaei said.