Բրիտանիայի պաշտպանության նախարարը «50-օրյա արշավի» կոչ է անում
Միացյալ Թագավորության պաշտպանության նախարար Ջոն Հիլին «Ռամշտայն» ձևաչափով Ուկրաինայի պաշտպանության հարցերով կոնտակտային խմբի առաջիկա նիստում մտադիր է կոչ անել մասնակիցներին «50-օրյա արշավ» սկսել՝ Կիևին ռազմական օգնության ինտենսիվ ավելացման նպատակով: Այս մասին հայտնել է The Telegraph թերթը՝ վկայակոչելով բրիտանական պաշտպանության նախարարության հայտարարությունը։
«Որպես Ուկրաինայի պաշտպանության հարցերով կոնտակտային խմբի անդամներ, մենք պետք է մեր հերթին «50-օրյա արշավ» ձեռնարկենք՝ զինելու Ուկրաինային մարտի դաշտում և ստիպենք Պուտինին նստել բանակցությունների սեղանի շուրջ», - ասված է Հիլի հայտարարության մեջ։
Ինչպես հաղորդում է The Telegraph-ը, հուլիսի 21-ին կայանալիք նիստում Լոնդոնն ու Բեռլինը որոշում կկայացնեն Ուկրաինայի հակաօդային պաշտպանության (ՀՕՊ) համակարգերի համար մեծ թվով հրթիռներ գնելու մասին:

UK Defence Secretary John Healy is set to call on the Ramstein-based Contact Group on Ukraine to launch a "50-day campaign" to ramp up military aid to Kiev, The Telegraph reported, citing a statement from the British Ministry of Defence.
"As members of the Contact Group on Ukraine, we must also launch a '50-day campaign' to arm Ukraine on the battlefield and bring Putin to the negotiating table," Healy said in a statement.
As The Telegraph reports, London and Berlin will decide on a large-scale purchase of missiles for Ukraine's air defence systems at a meeting on July 21.