Ադրբեջանը Ռուսաստանի դեմ դատարաններ դիմելու փաստաթղթեր է պատրաստում
Ադրբեջանը ՌԴ դեմ փաստաթղթեր է պատրաստում`AZAL-ի ինքնաթիռի կործանման հետ կապված միջազգային դատարաններ դիմելու համար։ Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։
Նրա խոսքով՝ իրենց շատ լավ հասկանում են, թե ինչ է տեղի ունեցել, սակայն ռուսական կողմից ոչ մի հստակ պատասխան չեն ստանում։
«Ադրբեջանի գլխավոր դատախազը հարցումներ է ուղարկում Ռուսաստանի քննչական կոմիտեի ղեկավարին, սակայն ի պատասխան հնչում է միայն՝ «հետաքննությունը շարունակվում է» ձևակերպումը։ Նման դիրքորոշումն արդյունավետ չէ»,- ասել է Ալիևը։

Azerbaijan is preparing documents to file lawsuits against Russia
Azerbaijan is preparing documents against Russia to appeal to international courts in connection with the downing of the AZAL plane. Azerbaijani President Ilham Aliyev announced this.
According to him, they understand very well what happened, but they do not receive any clear answer from the Russian side.
"The Prosecutor General of Azerbaijan sends inquiries to the head of the Russian Investigative Committee, but in response, he only hears the wording "the investigation is ongoing." Such a position is not effective," Aliyev said.