Ադրբեջանը Ռուսաստանի դեմ դատարաններ դիմելու փաստաթղթեր է պատրաստում
Ադրբեջանը ՌԴ դեմ փաստաթղթեր է պատրաստում`AZAL-ի ինքնաթիռի կործանման հետ կապված միջազգային դատարաններ դիմելու համար։ Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։
Նրա խոսքով՝ իրենց շատ լավ հասկանում են, թե ինչ է տեղի ունեցել, սակայն ռուսական կողմից ոչ մի հստակ պատասխան չեն ստանում։
«Ադրբեջանի գլխավոր դատախազը հարցումներ է ուղարկում Ռուսաստանի քննչական կոմիտեի ղեկավարին, սակայն ի պատասխան հնչում է միայն՝ «հետաքննությունը շարունակվում է» ձևակերպումը։ Նման դիրքորոշումն արդյունավետ չէ»,- ասել է Ալիևը։

Азербайджан готовит документы для подачи в суды против России
Азербайджан готовит документы для обращения в международные суды против Российской Федерации в связи с крушением самолёта AZAL. Об этом заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев.
По его словам, в Баку прекрасно понимают, что произошло, однако со стороны России никаких чётких ответов не поступает.
«Генеральный прокурор Азербайджана направляет запросы руководителю Следственного комитета России, но в ответ слышит лишь формулировку: “расследование продолжается”. Такая позиция не является эффективной», — отметил Алиев.