Բրյուսելը չպետք է նմանվի խորհրդային Մոսկվային. Կոբախիձե
Բրյուսելը չպետք է նմանվի խորհրդային Մոսկվային, մեզ ամեն ինչի համար փաստարկներ են պետք,- լրագրողներին ասել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն Բրյուսելից ուղարկված նամակի մասին խոսելիս:
Ինչպես նշել է կառավարության ղեկավարը, ընտանեկան արժեքներին, անչափահասների շահերի պաշտպանությանը և թափանցիկությանը վերաբերող օրենքները շատ կարևոր են Վրաստանի համար։
«Մենք բոլոր կետերի վերաբերյալ Բրյուսելին շատ հստակ պատասխան ունենք։ Ինչ վերաբերում է բանտարկյալներին, մենք շատ հստակ պատասխան ունենք, որ այս բանտարկյալներից յուրաքանչյուրը կատարել է կոնկրետ հանցագործություն։ Եկեք սկսենք խոսել այս մասին։ Թող բարի լինեն և բացատրեն մեզ, եթե որևէ գործի վերաբերյալ իրավական հարցեր ունեն։ Իհարկե, նման հարցեր չկան։ Համապատասխանաբար, կան դատարկ քաղաքական վերջնագրեր, ինչը շատ տխուր է», – ասել է Վրաստանի վարչապետը։

Brussels should not resemble Soviet Moscow; we need arguments for everything," Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze told reporters, speaking about the letter sent from Brussels.
As the head of government noted, laws on family values, protection of minors' interests, and transparency are essential for Georgia.
"We have an obvious answer to Brussels on all points. As for the prisoners, we have an obvious answer that each of these prisoners committed a specific crime. Let's start talking about this. Let them be kind and explain to us if they have legal questions about any case. Of course, there are no such questions. Accordingly, there are empty political ultimatums, which is very sad," said the Georgian Prime Minister.