Թրամփը հիասթափված է Ռուսաստանի կողմից ճկունության բացակայությունից. Ռուբիո
Ելույթ ունենալով ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ հանդիպումից հետո կայացած մամուլի ասուլիսում՝ ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն այն որակել է կարևոր։
«Նախագահ Թրամփը հիասթափված է, որ Ռուսաստանի կողմից չկա ավելի մեծ ճկունություն ուկրաինական կարգավորման հարցում: ԱՄՆ -ին անհրաժեշտ է տեսնել Ուկրաինայի հակամարտության ավարտի հստակ ճանապարհային քարտեզ»,- հայտարարել է նա։
Ըստ ԱՄՆ պետքարտուղարի՝ Թրամփի վարչակազմը երկխոսություն է վարում Սենատի հետ, թե ինչպիսին կարող է լինել ՌԴ դեմ  պատժամիջոցների մասին օրինագիծը:
«Վաշինգտոնում հիասթափված են, որ առաջընթացը դանդաղ է ընթանում, և ամեն ինչ դժվարությամբ է տրվում»,- ընդգծել է նա։

Trump was disappointed by Russia's lack of flexibility. Rubio
Speaking at a press conference after his meeting with Russian Foreign Minister Sergei Lavrov, US Secretary of State Marco Rubio called it essential.
“President Trump is disappointed that Russia has not shown greater flexibility in the Ukrainian settlement. The United States needs to see a clear roadmap for ending the conflict in Ukraine,” he said.
According to the US Secretary of State, the Trump administration is in dialogue with the Senate on what a bill on sanctions against Russia could look like.
“They are disappointed in Washington that progress is slow and everything is coming with difficulty,” he stressed.