Լավրովի և Ռուբիոյի հանդիպումը տևել է շուրջ մեկ ժամ
ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի և ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի հանդիպումը Մալայզիայի մայրաքաղաքում ավարտվել է. այն տևել է 50 րոպե:
Հանդիպումը տեղի է ունեցել ASEAN-ի շրջանակի միջոցառումներից դուրս:
Ռուսական կողմից դրան մասնակցել են նաև Հյուսիսատլանտյան դեպարտամենտի պետ Կիրիլ Միխայլովը և դեպարտամենտի բաժնի պետ Ալեքսանդր Պասկալկինը։ Ամերիկյան կողմից՝ պետքարտուղարի տեղակալ Ալիսոն Հաքերը և քաղաքական պլանավորման պետ Մայքլ Էնթոնին:
<Տեղի ունեցավ մտքերի առարկայական և անկեղծ փոխանակում Ուկրաինայի շուրջ կարգավորման, Իրանի և Սիրիայի շուրջ ստեղծված իրավիճակի, ինչպես նաև մի շարք այլ միջազգային խնդիրների վերաբերյալ»,- ասվում է ՌԴ ԱԳՆ տարածած հաղորդագրության մեջ։

The meeting between Lavrov and Rubio lasted about an hour
The meeting between Russian Foreign Minister Sergei Lavrov and US Secretary of State Marco Rubio in the Malaysian capital has ended. It lasted 50 minutes.
The meeting took place outside the framework of ASEAN events.
Also participating on the Russian side were Kirill Mikhailov, head of the North Atlantic Department, and Alexander Paskalkin, head of the department's division. On the American side, Deputy Secretary of State Alison Hacker and Head of Policy Planning Michael Anthony.
"A substantive and frank exchange of views took place on the settlement of the conflict in Ukraine, the situation in Iran and Syria, as well as several other international issues," the Russian Foreign Ministry said in a statement.