Լավրովն ու Ռուբիոն այսօր կհանդիպեն
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի և ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի հանդիպումը Կուալա Լումպուրում նախատեսված է այսօր՝ Երևանի ժամանակով 14.00-ին. գրում է Ria-ն։
«Տեղական ժամանակով 18:00-ին: Պետքարտուղար Ռուբիոն Կուալա Լումպուրում, Մալայզիա, հանդիպում է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ»,- նշված է ԱՄՆ պետքարտուղարության ժամանակացույցում:
Ավելի վաղ ՌԴ արտգործնախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել էր, որ ԱՍԵԱՆ-ի հետ կապված միջոցառումների շրջանակում նախապատրաստվում է երկու երկրների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարների հանդիպումը:

Lavrov and Rubio to meet today
The meeting between Russian Foreign Minister Sergey Lavrov and US Secretary of State Marco Rubio is scheduled for today at 14:00 Yerevan time in Kuala Lumpur, according to Ria.
“At 18:00 local time. Secretary of State Rubio meets with Russian Foreign Minister Sergey Lavrov in Kuala Lumpur, Malaysia,” the US State Department’s schedule states.
Earlier, the official representative of the Russian Foreign Ministry, Maria Zakharova, told RIA Novosti that a meeting of the foreign ministers of the two countries is being prepared within the framework of events related to ASEAN.