Ռոտերդամի նավահանգիստը պատրաստվում է հնարավոր ռազմական հակամարտությանը Ռուսաստանի հետ
Եվրոպայի խոշորագույն նավահանգիստը՝ նիդերլանդական Ռոտերդամը, սկսում է վերաձևավորել իր ենթակառուցվածքները՝ հաշվի առնելով ՆԱՏՕ-ի և Ռուսաստանի միջև հնարավոր զինված բախման սցենարը։ Ինչպես հաղորդում է բրիտանական Financial Times-ը, հուլիսի 8-ին, նավահանգստում արդեն իսկ պահեստավորվում են տարածքներ ՆԱՏՕ-ի մատակարար նավերի համար, ինչպես նաև մշակվում են պատերազմի պայմաններում բեռնափոխադրումների պլաններ։
Ռոտերդամի նավահանգստի տնօրեն Բուդիվեյն Սիմոնսը պարբերականին հայտնել է, որ ներկայումս բանակցություններ է վարում հարևան Անտվերպենի նավահանգստի հետ՝ Բրիտանիայից, ԱՄՆ-ից և Կանադայից ժամանող նավերի ու բեռների ընդունման հնարավորության շուրջ։
Նշենք, որ Անտվերպենը Եվրոպայի երկրորդ խոշորագույն նավահանգիստն է և արդեն պարբերաբար ընդունում է ԱՄՆ զինված ուժերի մատակարարման նավեր, որոնք տեղակայված են Եվրոպայում։

Port of Rotterdam prepares for possible military conflict with Russia
Europe's largest port, Rotterdam in the Netherlands, is beginning to redesign its infrastructure in preparation for a possible armed conflict between NATO and Russia. As reported by the British Financial Times on July 8, the port is already preparing storage areas for NATO supply ships and developing plans for cargo transportation in wartime conditions.
Rotterdam Port Director Budiven Simmons told the newspaper that he is currently negotiating with the neighboring port of Antwerp about the possibility of receiving ships and cargo from Britain, the United States, and Canada.
Antwerp is Europe's second-largest port and already regularly receives supply ships for the US military, which are stationed in Europe.