Լավրովը ներկայացրել է պատերազմի դադարեցման պայմանները
Ուկրաինայի ապառազմականացումն ու դենացիֆիկացումը, ՌԴ-ի դեմ հայցերի հետկանչումը, հակառուսական պատժամիջոցների չեղարկումը և ակտիվների վերադարձը պետք է ամրագրվեն խաղաղության համաձայնագրում։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը։
Նա ընդգծել է, որ Ռուսաստանը բաց է եղել և մնում է հակամարտության դիվանագիտական հաղթահարման առաջ, սակայն խոսքը պետք է գնա կայուն խաղաղության, ոչ թե հրադադարի մասին:
ՌԴ ԱԳ նախարարը հավելել է, որ կայուն կարգավորումն անհնար է առանց հակամարտության արմատական պատճառների վերացման:

Lavrov presented the conditions for ending the war
The demilitarization and denationalization of Ukraine, the withdrawal of lawsuits against Russia, the lifting of anti-Russian sanctions, and the return of assets should be enshrined in a peace agreement. Russian Foreign Minister Sergei Lavrov made this statement.
He emphasized that Russia has been and remains open to a diplomatic solution to the conflict, but we should talk about a stable peace, not a ceasefire.
The Russian Foreign Minister added that a stable settlement is impossible without eliminating the root causes of the conflict.