Ջրհեղեղի հետևանքով 78 զոհերից 28-ը երեխաներ են
Տեխասում տեղի ունեցած աղետալի ջրհեղեղների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է առնվազն 78-ի։ Նրանցից 28-ը երեխաներ են:
Ամառային ճամբարից անհետ կորած աղջիկների որոնողական աշխատանքները շարունակվում էին, մինչդեռ նոր ջրհեղեղների վախը ստիպեց տարհանել կամավոր փրկարարներին:
Նախագահ Դոնալդ Թրամփը ցավակցել է զոհերի ընտանիքներին և ասել, որ, ամենայն հավանականությամբ, ուրբաթ օրը կայցելի տարածք: Նա նշել է, որ իր վարչակազմը կապի մեջ է եղել նահանգապետ Աբբոթի հետ:
«Սարսափելի իրադարձություն է տեղի ունեցել, բացարձակապես սարսափելի: Մենք ասում ենք՝ Աստված օրհնի բոլոր նրանց, ովքեր այդքան տառապանք են կրել, և Աստված օրհնի Տեխաս նահանգը»,- ասել է նա լրագրողներին՝ Նյու Ջերսիից մեկնելիս:

28 of the 78 flood victims are children
The search for girls missing from a summer camp continued, while fears of further flooding prompted the evacuation of volunteer rescue workers.
President Donald Trump offered his condolences to the families of the victims and said he would likely visit the area on Friday. He said his administration had been in touch with Governor Abbott.
“It’s a terrible thing to happen, absolutely terrible. We say, God bless all those who have suffered so much, and God bless the state of Texas,” he told reporters as he left New Jersey.