Ռուսական հարվածների հետևանքով Օդեսայում շենքեր են վնասվել
Ռուսական անօդաչու թռչող սարքերի գիշերային հարվածների հետևանքով Օդեսայում վնասվել են բնակելի շենքեր։ Այս մասին տեղեկացնում են տեղի իշխանությունները։
Օդեսայի մարզային ռազմական վարչակազմի ղեկավար Օլեհ Կիպերը հայտնել է. «Չնայած հակաօդային պաշտպանության ակտիվ աշխատանքին, քաղաքացիական ենթակառուցվածքները, այդ թվում՝ բնակելի շենքեր, վնասվել են։ Տուժածների վերաբերյալ տվյալները դեռ ճշտվում են։ Հետևանքների վերացման ուղղությամբ ներգրավված են բոլոր համապատասխան ծառայությունները»։
Օդեսայի քաղաքապետ Գենադի Տրուխանովը հավելել է, որ լուրջ վնաս է կրել բազմահարկ բնակելի շենք։ «Տուժածներին ցուցաբերվում է անհրաժեշտ օգնություն»,- նշել է նա։
Ուկրաինայի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տվյալներով՝ հարվածի հետևանքով վնասվել է իննահարկ բնակելի շենք։
«Հակառակորդի հարվածից 7-ից 9-րդ հարկերում բռնկվել է հրդեհ։ Տարհանվել է 50 մարդ, որոնցից 10-ը՝ այդ թվում 2 երեխա, փրկվել են հատուկ տեխնիկայի օգնությամբ։ Ցավոք, կա 4 տուժած», – ասված է ծառայության հաղորդագրության մեջ։

Buildings damaged in Odessa due to Russian strikes
Residential buildings in Odessa were damaged by Russian drone strikes overnight. Local authorities reported this.
Oleh Kiper, head of the Odessa regional military administration, said, "Despite the active work of air defense, civilian infrastructure, including residential buildings, was damaged. Data on the number of victims is still being verified. All relevant services are involved in the elimination of the consequences."
Odessa Mayor Gennady Trukhanov added that a multi-story residential building was seriously damaged. "The victims are being provided with the necessary assistance," he noted.
According to the State Emergency Service of Ukraine, a nine-story residential building was damaged as a result of the strike.
"A fire broke out on the 7th to 9th floors after the enemy struck. Fifty people were evacuated, with 10, including two children, rescued with the help of special equipment. "Unfortunately, there are four injured," the service's statement said.