Ֆրանսիայի օդանավակայաններում գործադուլ է
Ֆրանսիայի մի շարք օդանավակայաններում գործադուլ է հայտարարված։ Ինչպես հաղորդում է Le Parisien-ը, դրա հետևանքով Փարիզի օդանավակայաններում չեղարկվել է չվերթների մոտ 40 տոկոսը, իսկ երկրի այլ շրջաններում՝ մինչև 50 տոկոսը։
Գործադուլի նախաձեռնողները օդային երթևեկության վերահսկիչների երկու փոքր արհմիություններն են։ Նրանց հիմնական պահանջներն են՝ բարելավել աշխատանքային պայմանները և լուծել անձնակազմի պակասի խնդիրը։ Գործադուլը նախատեսված է այսօր և վաղը։
Ֆրանսիայի Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչությունը վստահեցրել է, որ «տրանսպորտային խափանումները նվազագույնի հասցնելու նպատակով կիրառում է նվազագույն ծառայությունների մասին կանոնակարգերը օդային նավիգացիայի կենտրոններում և օդանավակայանների նավիգացիոն ծառայություններում, այնտեղ, որտեղ դա թույլատրվում է օրենսդրությամբ»։

Strike at French airports
A strike has been declared at several airports in France. As reported by Le Parisien, as a result, about 40 percent of flights have been canceled at Paris airports, and up to 50 percent in other regions of the country.
The initiators of the strike are two small unions of air traffic controllers. Their primary demands are to improve working conditions and address the issue of staff shortages. The strike is scheduled for today and tomorrow.
The General Directorate of Civil Aviation of France assured that it “applies minimum service regulations at air navigation centers and airport navigation services, where permitted by law, to minimize transport disruptions.”