Մասկը հիանալի տղա է․ Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը վստահեցրել է, որ լավ վերաբերմունք ունի Իլոն Մասկի նկատմամբ, չնայած հունիսի սկզբին նրանց միջև կոշտ հայտարարությունների փոխանակմանը։
«Կարծում եմ՝ նա հիանալի տղա է, նրա մոտ ամեն ինչ լավ կլինի։ Նա խելացի տղա է, ինձ հետ քարոզարշավ անցկացրեց»,- ասել է ամերիկացի առաջնորդը Fox News-ին տված հարցազրույցում՝ խոսելով Մասկի մասին, որը նախկինում վերահսկում էր Կառավարության արդյունավետության դեպարտամենտը (DOGE):
Թրամփը հավելել է, որ Մասկը պարզապես նեղսրտված էր, ինչն անտեղի է համարել։ Ամերիկացի առաջնորդի խոսքով՝ Մասկը դժգոհ էր այն փաստից, որ ներկայիս վարչակազմը քայլեր չէր ձեռնարկել էլեկտրական մեքենաների տարածման համար Միացյալ Նահանգներում: Մասկի Tesla ընկերությունը արտադրում է էլեկտրական մեքենաներ։
Նա բացատրել է, որ նույնիսկ ընտրարշավի ժամանակ ցանկանում էր, որ ամերիկացիներն ընտրության հնարավորություն ունենան՝ գնել ավանդական մեքենանե՞ր, թե՞ էլեկտրական:

Маск — отличный парень. Трамп
Президент США Дональд Трамп заверил, что хорошо относится к Илону Маску, несмотря на их резкий обмен заявлениями в начале июня.
«Я думаю, он отличный парень, у него всё будет хорошо. Он умный парень, он участвовал в моей предвыборной кампании», — сказал американский лидер в интервью Fox News, говоря о Маске, который ранее курировал Департамент эффективности правительства (DOGE).
Трамп добавил, что Маск был просто расстроен, что, по его мнению, было необоснованным. По словам американского лидера, Маск был недоволен тем, что нынешняя администрация не предприняла шагов для продвижения электромобилей в Соединенных Штатах. Компания Маска Tesla производит электромобили.
Он пояснил, что даже во время предвыборной кампании хотел, чтобы у американцев был выбор — покупать традиционные автомобили или электрические.