Մակրոնը՝ Փաշինյանի հետ ունեցած հեռախոսազրույցի մասին
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը X-ի իր էջում գրառում է արել՝ անդրադառնալով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ ունեցած հեռախոսազրույցին․
«Շատ լավ հեռախոսազրույց ունեցա ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ Հայտնեցի Ֆրանսիայի համերաշխությունն՝ ի պատասխան Հայաստանի ժողովրդավարությունն ապակայունացնելու փորձերի։
Նաև վերահաստատեցի մեր աջակցությունը նրա խիզախ ջանքերին՝ ուղղված Ադրբեջանի հետ խաղաղության հաստատմանը և Թուրքիայի հետ հարաբերությունների կարգավորմանը։ Խաղաղությունը և բաց սահմանները կարևոր զարգացում կլինեն ամբողջ տարածաշրջանի համար և օրինակ՝ դրա սահմաններից անդին»։

Президент Франции Эммануэль Макрон сделал запись на своей странице в X, комментируя телефонный разговор с премьер-министром Армении Николом Пашиняном:
«Провел очень хороший телефонный разговор с премьер-министром Армении Николом Пашиняном. Выразил солидарность Франции в ответ на попытки дестабилизации демократии в Армении.
Также подтвердил нашу поддержку его смелым усилиям, направленным на установление мира с Азербайджаном и нормализацию отношений с Турцией. Мир и открытые границы станут важным развитием для всего региона и примером за его пределами».