Մակրոնը՝ Փաշինյանի հետ ունեցած հեռախոսազրույցի մասին
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը X-ի իր էջում գրառում է արել՝ անդրադառնալով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ ունեցած հեռախոսազրույցին․
«Շատ լավ հեռախոսազրույց ունեցա ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ Հայտնեցի Ֆրանսիայի համերաշխությունն՝ ի պատասխան Հայաստանի ժողովրդավարությունն ապակայունացնելու փորձերի։
Նաև վերահաստատեցի մեր աջակցությունը նրա խիզախ ջանքերին՝ ուղղված Ադրբեջանի հետ խաղաղության հաստատմանը և Թուրքիայի հետ հարաբերությունների կարգավորմանը։ Խաղաղությունը և բաց սահմանները կարևոր զարգացում կլինեն ամբողջ տարածաշրջանի համար և օրինակ՝ դրա սահմաններից անդին»։

Macron on his phone conversation with Pashinyan
French President Emmanuel Macron wrote on his X page, referring to his phone conversation with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan:
“I had an excellent phone conversation with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan. I expressed France’s solidarity in response to the attempts to destabilize Armenia’s democracy.
I also reaffirmed our support for his courageous efforts to establish peace with Azerbaijan and normalize relations with Turkey. Peace and open borders will be an essential development for the entire region and, for example, beyond its borders.”