ԱՄՆ դեսպանն ավարտում է առաքելությունը Մոսկվայում
Ռուսաստանում ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսին ավարտում է իր առաքելությունը և հեռանում Մոսկվայից, հայտնել են ԱՄՆ դեսպանատնից։
«Ես հպարտ եմ, որ ներկայացրել եմ իմ երկիրը Մոսկվայում՝ այսպիսի բարդ ժամանակաշրջանում։ Հեռանալով Ռուսաստանից՝ վստահ եմ, որ դեսպանատան իմ գործընկերները կշարունակեն աշխատել մեր հարաբերությունների բարելավման և ռուս ժողովրդի հետ կապերի պահպանման ուղղությամբ», — նշված է դեսպանի հրաժեշտի ուղերձում։
Հրաժեշտի խոսքում Թրեյսին մեջբերել է Ալեքսանդր Պուշկինի «Դեպի Չաադաև» բանաստեղծությունից մի հատված, որում խոսվում է հայրենիքի հանդեպ սիրո մասին․

US Ambassador to Russia Lynne Tracy is completing her mission and leaving Moscow, the US Embassy announced.
“I am proud to have represented my country in Moscow during such a difficult time. As I leave Russia, I am confident that my colleagues at the Embassy will continue to work to improve our relations and maintain ties with the Russian people,” the ambassador’s farewell message said.
In her farewell speech, Tracy quoted a passage from Alexander Pushkin’s poem “To Chaadayev,” which speaks of love for the homeland: