Թրամփը կոշտ է արտահայտվել Իսրայելի հասցեին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը խիստ քննադատության է ենթարկել Իրանին ու Իսրայելին, սակայն հատկապես կտրուկ է արտահայտվել Իսրայելի հասցեին՝ նշելով, որ նրանք «հարձակվեցին» Իրանի վրա հենց այն բանից հետո, երբ համաձայնության հասան։
«Փաստորեն, ունենք երկու երկիր, որոնք այնքան երկար ու համառորեն են պատերազմում, որ արդեն չգիտեն՝ ինչ են անում»,– ասել է Թրամփը։ Սպիտակ տունը տեղեկացրել է, որ երեքշաբթի առավոտյան նա «կոշտ» զրույց է ունեցել Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի հետ, ինչից հետո Նեթանյահուի գրասենյակը հայտարարել է, որ Իսրայելը զերծ է մնացել հետագա հարվածներ հասցնելուց։
Խոսելով Իրանի մասին՝ Թրամփը հայտնել է, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը զանգահարել է իրեն ու առաջարկել աջակցություն Իրանի հետ ստեղծված իրավիճակի կարգավորման հարցում։

Trump has been harsh on Israel
US President Donald Trump has sharply criticized Iran and Israel but has been particularly harsh on Israel, saying they “attacked” Iran right after they reached an agreement.
“We have two countries that have been at war for so long and so persistently that they don’t know what they’re doing anymore,” Trump said. The White House said he had a “tough” conversation with Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu on Tuesday morning, after which Netanyahu’s office said Israel had refrained from further strikes.
Speaking about Iran, Trump said Russian President Vladimir Putin had called him and offered his support in resolving the situation with Iran.