Իրանի ԱԽ-ն հայտարարել է, որ «հարկադրել է  Իսրայելին դադարեցնել պատերազմը»
Իրանի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարությունը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է, որ «հարկադրել է  Իսրայելին և նրա կողմնակիցներին պատերազմը դադարեցնել»։
«Սիոնիստ թշնամու ագրեսիայից հետո, Իրանի Իսլամական Հանրապետության զինված ուժերում ձեր քաջարի և անձնուրաց որդիները արձագանքեցին՝ համաձայնվելով Իսլամական հեղափոխության առաջնորդի և Գերագույն գլխավոր հրամանատարի հրամանին՝ վճռականորեն հակահարված տալով թշնամու յուրաքանչյուր սադրանքին՝ աննախադեպ քաջությամբ:
Այս գործողությունների շրջանակներում ամերիկյան Ալ-Ուդեյդ բազան, ապա ամբողջ օկուպացված տարածքը դարձան հրթիռային հարվածների թիրախ։
Մարտիկների և իմաստուն ղեկավարության (Առաջնորդի - խմբ.) խոհեմությունն ու անխոնջ ջանքերը դարձան հաղթանակ, որը ստիպեց թշնամուն զղջալ, ընդունել պարտությունը և միակողմանիորեն դադարեցնել իր ագրեսիան»,- ասված է հայտարարության մեջ։

Iran's Supreme National Security Council says it has "forced Israel to stop the war"
The Secretariat of Iran’s National Security Council issued a statement saying it “urged Israel and its supporters to cease the war.”
“Following the aggression of the Zionist enemy, your brave and selfless sons in the armed forces of the Islamic Republic of Iran responded, by order of the Leader of the Islamic Revolution and the Supreme Commander-in-Chief, by resolutely repelling every provocation of the enemy with unprecedented courage.
Within the framework of these actions, the American Al-Udeid base, and then the entire occupied territory, became the target of missile strikes.
The prudence and tireless efforts of the fighters and the wise leadership turned into a victory that forced the enemy to repent, accept defeat, and unilaterally stop its aggression,” the statement said.