Երեկվա հարվածները միայն արձագանք էին ԱՄՆ ագրեսիային․ Իրանի նախագահ
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը հեռախոսազրույց է ունեցել Կատարի էմիր շեյխ Թամիմ բին Համադ ալ Թանիի հետ՝ հայտարարելով, որ պատրաստ է հանդիպել նրա հետ առաջին իսկ հնարավորության դեպքում։
Իրանի առաջնորդը նաև վստահեցրել է, որ Թեհրանի կողմից Կատարում գտնվող ամերիկյան բազայի վրա հարվածները չեն նշանակում էմիրության հետ առճակատման սկիզբ։
«Իրանի կառավարությունն ու ժողովուրդը լիովին գիտակցում են Կատարի բարեկամական և եղբայրական մտադրություններն ու դիրքորոշումը իրենց նկատմամբ, և նրանք խորապես երախտապարտ են Կատարի կառավարությանն ու ժողովրդին ցուցաբերած ողջ աջակցության, համակրանքի և ուղեկցության համար, հատկապես դժվարին ժամանակներում»,- ասել է Փեզեշքիանը։

Yesterday's strikes were only a response to US aggression. Iranian President
Iranian President Masoud Pezeshkian spoke by phone with Qatari Emir Sheikh Tamim bin Hamad al-Thani, saying he was ready to meet with him as soon as possible.
The Iranian leader also assured that Tehran's attacks on the US base in Qatar do not mean the beginning of a confrontation with the emirate.
"The Iranian government and people are fully aware of Qatar's friendly and brotherly intentions and position towards them, and they are deeply grateful for all the support, sympathy, and accompaniment shown to the Qatari government and people, especially in difficult times," Pezeshkian said.