Ադրբեջանը աջակցելու պատրաստակամություն է հայտնել
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն հայտարարություն է տարածել՝ ողջունելով Իսրայելի և Իրանի միջև հայտարարված հաշտությունը: Հայտարարությունում ընդգծվում է, որ սա կարևոր քայլ է տարածաշրջանում լարվածության նվազեցման և կայունության վերականգնման ուղղությամբ:
Բաքուն բարձր է գնահատել բոլոր այն կողմերի ջանքերը, որոնք նպաստել են համաձայնության ձեռքբերմանը, և կոչ է արել լիովին կատարել հաշտության պայմանները՝ նոր զոհերից և տառապանքներից խուսափելու նպատակով:
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն նաև հայտնել է իր պատրաստակամությունը՝ աջակցելու կայուն խաղաղության, անվտանգության և տարածաշրջանային համագործակցության ամրապնդմանն ուղղված նախաձեռնություններին:

The Azerbaijani Foreign Ministry has issued a statement welcoming the announced truce between Israel and Iran. The statement emphasizes that this is essential to reducing tensions and restoring regional stability.
Baku highly appreciated the efforts of all parties to reach an agreement and called for the full implementation of the truce to avoid new victims and suffering.
The Azerbaijani Foreign Ministry was also ready to support initiatives to strengthen sustainable peace, security, and regional cooperation.