Ես ամենափորձառուն եմ՝ Ուկրաինան այս պատերազմում առաջնորդելու համար․ Զելենսկի
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին Sky News-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ ինքն ամենափորձառուն է՝ Ուկրաինան ղեկավարելու համար․
«Գուցե ես լավագույնը չեմ, բայց անկասկած ամենափորձառուն եմ Ուկրաինան այս պատերազմում առաջնորդելու համար»,- ասել է նա։
Զելենսկին ընդգծել է, որ Ուկրաինան օբյեկտ չէ, այլ սուբյեկտ, և չի ընդունի Ռուսաստանի Դաշնության կողմից ուլտիմատումները։
Նա զգուշացրել է, որ առանց ՆԱՏՕ-ի պաշտպանության ծախսերի անհապաղ ավելացման, Պուտինը կստանա իրեն անհրաժեշտ «դադարը»։
Ուկրաինայի նախագահի խոսքով՝ Ռուսաստանը կարող է հարձակվել Դաշինքի անդամի վրա առաջիկա 5 տարիների ընթացքում։ Նա նաև մտահոգություն է հայտնել, որ Մերձավոր Արևելքի իրավիճակը կարող է թուլացնել Ուկրաինայի նկատմամբ միջազգային աջակցությունը։

I am the most experienced person who has led Ukraine in this war. Zelensky
Ukrainian President Volodymyr Zelensky has said in an interview with Sky News that he is the most experienced person to lead Ukraine.
“I may not be the best, but I am the most experienced person to lead Ukraine in this war,” he said.
Zelensky stressed that Ukraine is not an object but a subject and will not accept ultimatums from the Russian Federation.
He warned that Putin would not get the “break” he needed without an immediate increase in NATO defense spending.
According to the Ukrainian president, Russia could attack an alliance member within the next five years. He also expressed concern that the situation in the Middle East could weaken international support for Ukraine.