ԱՄՆ-ում բողոքի ցույցեր են սկսվել Իրանի դեմ ամերիկյան հարվածներից հետո
Նյու Յորքի բնակիչները դուրս են եկել փողոցներ՝ բողոքելու պատերազմի դեմ այն ​​բանից հետո, երբ ԱՄՆ օդուժը հարվածեց Իրանին, հաղորդում է NBS News-ը:
Մարդիկ հավաքվել են քաղաքի գլխավոր հրապարակում՝ Թայմս Սքուերում՝ բողոքելով Թրամփի վարչակազմի հարվածներից Իրանի միջուկային օբյեկտներին։
Հեռուստաալիքի տարածած տեսանյութերում երեւում է, որ հարյուրավոր ցուցարարների ձեռքին պաստառներ են՝ «Դադարեցրեք պատերազմն Իրանի դեմ» և «Թրամփը ռազմական հանցագործ է» գրություններով։
Հունիսի 22-ի գիշերը ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարեց, որ ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերը հարձակվել են Իրանի երեք միջուկային օբյեկտների վրա։

Protests erupt in the US after US strikes on Iran
New Yorkers have taken to the streets to protest against the war after the US air force struck Iran, NBS News reports.
People gathered in the city's main square, Times Square, to protest the Trump administration's strikes on Iran's nuclear facilities.
Videos released by the channel show hundreds of protesters holding signs reading "Stop the war on Iran" and "Trump is a war criminal."
On the night of June 22, US President Donald Trump announced that the US Air Force had attacked three nuclear facilities in Iran.