ԱՄՆ-ն հարվածել է Իրանի միջուկային օբյեկտներին
ԱՄՆ-ն գիշերը հարվածել է  Իրանի միջուկային օբյեկտներին, այդ թվում՝ Ֆորդոյին։ Այդ մասին հայտնել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը՝ գրառմամբ։
«Մենք ավարտեցինք մեր շատ հաջող հարձակումը Իրանի երեք միջուկային օբյեկտների վրա, ներառյալ Ֆորդո, Նաթանզ և Էսֆահան: Բոլոր ինքնաթիռներն այժմ գտնվում են Իրանի օդային տարածքից դուրս։ Ռումբերի ամբողջական բեռը գցվել է հիմնական տեղամաս՝ Ֆորդո: Բոլոր ինքնաթիռներն ապահով ճանապարհին են դեպի տուն։ Շնորհավորում ենք մեր մեծ ամերիկացի մարտիկներին: Աշխարհում չկա մեկ այլ զինվորական, որը կարող էր դա անել: Հիմա է խաղաղության ժամանակը»։
ԱՄՆ-ն արձակել է 6 բունկերներ պայթեցնող ռումբ Ֆորդոուի վրա։ 30 Tomahawk տեսակի հրթիռներ հարվածել են Նաթանզի և Սպահանի միջուկային օբյեկտներին։
Ավելի ուշ Թրամփը գրել է․
«Ֆորդոուն այլևս չկա։ Մենք մեծ հաջողություն ենք ունեցել։ Իսրայելն այժմ ավելի պաշտպանված է։ Այժմ խաղաղության ժամանակն է»։

The US has attacked Iran's nuclear facilities
The United States struck Iran's nuclear facilities, including Fordow, at night. US President Donald Trump announced this in a post.
"We have completed our very successful attack on three Iranian nuclear facilities, including Fordow, Natanz, and Esfahan. All aircraft are now out of Iranian airspace. A full load of bombs has been dropped on the main site, Fordow. All aircraft are safely on their way home. Congratulations to our great American warriors. There is no other military in the world that could have done this. Now is the time for peace."
The United States dropped 6 bunker busters on Fordow. 30 Tomahawk missiles hit the Natanz and Isfahan nuclear facilities.
Later, Trump wrote:
"Fordow is no more. We have had a great success. Israel is now more protected. Now is the time for peace."