Միջուկային հարցի դիվանագիտական ​​լուծումը կախված է ԱՄՆ-ից
Միջուկային հարցի դիվանագիտական ​​լուծումը կախված է ԱՄՆ-ից, հայտարարել է Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչին։
«Իրանը երբեք չի համաձայնի ուրանի հարստացման լիակատար դադարեցմանը, և ԱՄՆ-ի հետ որևէ բանակցությունից առաջ Իսրայելը պետք է դադարեցնի իր ագրեսիան:
Կարո՞ղ է դիվանագիտությունը 2 շաբաթում լուծում գտնել Իրանի միջուկային հարցի համար: Դա կախված է ԱՄՆ-ից, թե արդյոք նրանք վճռականություն կցուցաբերեն խնդիրը բանակցությունների միջոցով լուծելու հարցում, թե՞ նրանք այլ բաներ ունեն մտքում և ցանկանում են հարձակվել Իրանի վրա:
Մենք չգիտենք, թե ինչպես կարող ենք վստահել նրանց: Այն, ինչ արեցին, իրականում՝ դիվանագիտության դավաճանություն էր»,- հայտնել է նա։

Iranian Foreign Minister Abbas Araghchi said a diplomatic solution to the nuclear issue would depend on the United States.
"Iran will never agree to a complete halt to uranium enrichment, and Israel must stop its aggression before any talks with the United States."
Can diplomacy find a solution to the Iranian nuclear issue in two weeks? It depends on the United States whether they are determined to resolve the issue through negotiations or whether they have other things in mind and want to attack Iran.