Ռուսաստանը չի ձգտում Ուկրաինայի կապիտուլյացիային․ Պուտին
Ռուսաստանը չի ձգտում Ուկրաինայի կապիտուլյացիային, այլ պնդում է տեղում առկա իրողությունների ճանաչմանը, հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը  Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական ֆորումի լիագումար նիստում։
Նրա խոսքով՝ Ուկրաինայում տեղի ունեցող ողբերգությունը նրանց աշխատանքի արդյունքն է, ովքեր պատրաստ չեն հաշտվել աշխարհում տեղի ունեցող գլոբալ փոփոխությունների հետ։
Պուտինն ընդգծել է, որ ռուս և ուկրաինացի ժողովուրդներին համարում է մեկ ժողովուրդ, և այդ իմաստով «ամբողջ Ուկրաինան իրենցն է»։
Անդրադառնալով Իրան-Իսրայել հակամարտությանը, ՌԴ նախագաը նշել է, որ միջնորդություն չեն փնտրում, այլ գաղափարներ են առաջարկում։
«Նեթանյահուին, Փեզեշքիանին և Թրամփին ներկայացրել եմ իրավիճակի կարգավորման իմ տեսլականը»,- հավելել է նա։

Russian President Vladimir Putin said at the plenary session of the St. Petersburg International Economic Forum that Russia does not seek Ukraine's capitulation but insists on recognizing the realities on the ground.
According to him, the tragedy taking place in Ukraine is the result of the work of those who are not ready to come to terms with the global changes taking place in the world.
Putin emphasized that he considers the Russian and Ukrainian peoples to be one people, and in this sense, "the whole of Ukraine is theirs."
Regarding the Iran-Israel conflict, the Russian President noted that they are not seeking mediation but offering ideas.
"I have presented my vision of resolving the situation to Netanyahu, Pezeshkian, and Trump," he added.